Seznam položek:
KALKULACE
+420 731 613 522info@iprinting.cz

FAQ

 Pro koho tiskne TISKOGRAF? 

Tiskneme jak pro profesionální grafiky, agentury a studia, tak pro širokou veřejnost. Jednoduše pro každého, kdo ocení kvalitní digitální tisk a dokončovací práce. Jsme schopni vytisknout jak běžné tiskoviny a merkantilie (příležitostné tiskoviny, akcidence ), tak různé pozvánky, vizitky, kalendáře, letáky, plakáty, booklety apod.

 Na jaké materiály můžete tisknout? 

Tiskneme na širokou škálu materiálů až do gramáže 350g/m2. Tiskové archy nakupujeme zejména od renomovaných dodavatelů papíru. Běžně potiskujeme papíry s povrchovou úpravou - např. metalické nebo přírodní papíry. Pro samolepicí papíry volíme materiály Digital.

 Do jakého maximálního formátu tisknete? 

Vytiskneme všechny formáty až do velikosti tiskového archu SRA3 (330 x 480 mm), bezpečně potisknutelná plocha je 320 x 470 mm.

 Jak je možné předat podklady k tisku? 

V případě, že vaše podklady jsou uložené ve formátu PDF a mají běžnou velikost souboru, který je možné odeslat e-mailem, připojte tyto podklady k objednávce. V opačném případě využijte zaslání přes úschovnu (www.uschovna.cz/poslat-zasilku).

 Jak správně připravit podklady k tisku? 

Data by měla být uložena ve formátu pdf. Při přípravě podkladů používejte vždy pouze barevné rozhraní CMYK. Nikdy nepracujte s barvami RGB, které nejsou určené pro tisk. Abychom mohli dostát slíbené vysoké kvalitě tisku doporučujeme použít co nejvíce vektorových objektů a křivek, které je možné libovolně zvětšovat / zmenšovat bez jakékoliv ztráty kvality v tisku. Všechny obrázky (jakékoliv bitmapy) je nutné použít v minimálním rozlišení 300 dpi, v měřítku 1:1 a barevném prostoru CMYK. Spadávky (přesah grafiky a ořezové značky) mají být minimálně 3 mm od okraje. Stránky vystřeďujte s orientací na výšku, pokud máte vícestránkový dokument, stránky seřazujte vzestupně, při oboustranném tisku musí být vycentrován ořezový rámec na střed dokumentu. Uvědomte si, že pokud budete chtít zmenšit objem tiskových dat, můžete použít komprese obrazů, což nedoporučujeme, jelikož zhorší jejich kvalitu.

 Kolik stojí zpracování grafiky a příprava dat do tisku? 

Pokud si neumíte připravit tisková data sami, rádi Vám je vytvoříme z dodaných podkladů. Za přípravu tiskového PDF ze zaslaných souborů jiných formátů bez dalších obsahových úprav účtujeme paušál 490,- Kč za hodinu práce. Rádi Vám připravíme i kompletní tisková data vašich letáků, brožur nebo katalogů. Cenu za vytvoření těchto dat stanovujeme individuálně dle rozsahu. Přesnou cenu vám sdělíme po zaslání podkladů a konkrétních požadavků. Data začneme zpracovávat po potvrzení závazné objednávky.

 Jaká je minimální cena za tisk? 

Protože naše ceny tisku jsou opravdu lukrativní a on-line kalkulačka dokáže spočítat jakýkoliv tisk (i deset vizitek černobíle, 1/0), byly jsme nuceni zavést minimální cenu za tisk jedné zakázky - tj. 300,- Kč (slovy: třistakorunčeských) Každá činnost sebou nese určité povinnosti a výkon. Proto i my jsme nuceni zavést minimální cenu tiskové zakázky. Jedná se opravdu pouze o přímé náklady, které vznikají s každou zakázkou. Ať už se jedná o nastavení tiskárny, založení a formátování archů papíru apod. Jsme si vědomi, že tento fakt může být pro některé z vás nepopulární, ale věřte, že i my máme zájem poskytovat naše služby kvalitně a s úsměvem. Pevně věříme, že tento krok se setká s porozuměním.

 Je možné doručit zakázku na místo určení? 

Hotové zakázky odesíláme přepravní službou. Takto odeslané zásilky jsou doručeny do druhého pracovního dne. Nebo si můžete zakázku vyzvednout osobně v provozovně TISKOGRAFu v ulici Teplická 378/88, Děčín 4.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Informace o cookies